Fiproes kedi
Fiproes kedi

Fiproes Kedi | 0.5 ML

 

BİLEŞİMİ: Her ml’de 100 mg fipronil ve 120 mg (S)-methopren içeren sarı veya açık sarı renkli, berrak, karakteristik kokulu bir çözeltidir.
KULLANIM YERİ / ENDİKASYONLARI;
Fiproes Kedi Damlatma Çözeltisi, kedilerde;Pire (Ctenocephalides spp.), kene (Rhipicephalus spp., Dermacentor spp., Ixodes spp.), ısırıcı bit (Felicola subrostratus) enfestasyonlarında tedavi ve kontrol amacı ile; pirelerden ileri gelen alerjik dermatitis (FAD) kontrolünde; pire yumurtaları, larva ve pupalarının gelişmelerinin engellenmesinde kullanılır.

Akarların tam olarak eliminasyonu için birden fazla sayıda aylık uygulama tavsiye edilmiştir. Fiproes Kedi Damlatma Çözeltisi; kedilerde ergin, larva veya pupa halindeki pireler ve pire yumurtalarına karşı yaklaşık 6 hafta süreyle ve enfestasyon yoğunluğuna bağlı olarak kene enfestasyonlarına karşı 1 ay süre ile etkilidir. Hayvanın vücuduna yeni gelmiş pireler 24 saat içinde ölür.


KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU

Veteriner hekim tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği takdirde fipronilin genel farmakolojik dozu, kedilerde 5 mg/kg, (S)-methoprenin ise 6 mg/kg’dır. Fiproes Kedi Damlatma Çözeltisi lokal olarak deriye uygulanır. Deri üzerine damlatma şeklinde uygulama yapılır. Pratik doz tablosu şöyledir:

Hayvan Türü Fiproes Kedi Damlatma Çözeltisi
Kedilere 0.5 ml

Uygulama için omuz başlangıcı bölgesindeki kıllar elle aralanarak deri ortaya çıkartılır. Pipet ucu, deri üzerine yerleştirilir ve pipet sıkılarak içeriği bir - iki damla veya kısa bir çizgi halinde deri üzerine boşaltılır. Uygulama bölgesindeki kılların yapışkan bir görünüş almaması için kılların çözeltiyle fazla ıslanmamasına dikkat edilmelidir. Böyle bir durum meydana gelirse uygulamadan sonraki 24 saat içinde yapışkanlık kaybolacaktır.

 

 

GIDALARDA İLAÇ KALINTI UYARILARI

 

İlaç Kalıntı Arınma Süresi (İ.K.A.S.):  Gıda değeri olan hayvanlarda kullanılmaz.

TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ

Karton kutu içinde; 1, 3 veya 5 adetlik 0.5 ml’lik pipetlerde satışa sunulmuştur.

Bir cevap yazın